11 do 14 CZERWCA 2020’ długi weekend (Boże Ciało)

- to już XV edycja tego warsztatu!

JOGA aktywna i regeneracyjna z MAGDĄ KAPELA 2x dziennie (także dla początkujących),  oraz wieczorna sesja Joga Śmiechu ;))

+ Górskie spacery, popijanie źródlanki prosto z kranu, bose brodzenie po łące, oddychanie czystym powietrzem, sauna, masaże.. albo nieśpieszne pogaduszki i słodkie leniuchowanie na zielonej trawce..

+ Zajęcia dla dzieci ;) -plastyczne i kreatywno-ruchowe, praca z twórczą wyobraźnią.. dla dzieci 5-10 lat2 x dziennie!

MIEJSCE: Hotel górski - Hala Kalatówki w sercu TATR- teren Parku Narodowego.

ZAPRASZA: certyfikowana nauczycielka JOGI MAGDA KAPELA

 FOT. Zdobywanie Świnicy boso ;)  MAGDA KAPELA YOGA VI 2019'

Zajęcia JOGI  wzmocnią Cię i zregenerują! Świeże powietrze sprawi, ze poczujesz się lekki i radosna!

Dzięki vege kuchni oczyścisz i zrównoważysz organizm! Podczas górskich spacerów poczujesz przypływ energii, magię gór!

Pij krystalicznie czystą, źrodlaną wodę! Oddychaj tatrzańskim powietrzem! Ciesz się pełnią życia!

 

W oczekiwaniu na wakacje już teraz sprezentuj sobie udany długi weekend!

Wystarczy wziąć 1 dzień urlopu i można ruszać na czterodniowy warsztat w góry..

CENA warsztatu dla dorosłych, dzieci, uczestniczek/ów zajęć i osób towarzyszących: Przewiń INFO w dół ;)

 

zaprasza Magda Kapela certyfikowana nauczycielka Jogi V-tego stopnia: Intermediate Junior III 

  

JOGA intensywnie wzmacnia słabsze partie ciała i rozluźnia nadmiernie napięte budując równowagę w ciele prowadzącą bezpośrednio do równowagi systemu nerwowego i spokoju umysłu. Daje nam proste i skuteczne narzędzia do radzenia sobie ze stresami dnia codziennego. Poprawia ukrwienie organizmu stanowiąc niepowtarzalny, uzdrawiający masaż dla narządów wewnętrznych, reguluje gospodarkę hormonalną, odmładza i relaksuje, pomaga oczyszczać ciało z toksyn, wzmacnia odporność psychofizyczną na wielu poziomach. Działa leczniczo na schorzenia kręgosłupa i układu ruchowego, uelastycznia stawy. Pogłębia samoświadomość i świadomość ciała dodając naszym ruchom zwinności i gracji. Wzmacnia zdolność uczenia się, zapamiętywania, koncentracji. Wzmacnia nasz element ziemi, kontakt ze światem zewnętrznym. Równocześnie uczy „stać mocno na nogach” i rozwija intuicje. Dodaje odwagi, pozytywnej energii, radości i otwiera nas na szeroko pojęty rozwój. Regularna praktyka prowadzi do równowagi na wszystkich poziomach Ciała, Umysłu i Ducha. (przed południem joga energetyczna, wieczorem regenerująca)

Zajęcia JOGI poprowadzi Magda Kapela Certyfikowana nauczycielka JOGI metodą B.K.S.Iyengara- piątego stopnia. Obecnie przygotowuje się do obrony seniorskiego stopnia nauczycielskiego.

Regularnie podróżuje do Indii ucząc się JOGI (m.in. jedenastokrotny staż w Instytucie B.K.S. Iyengara w Punie w Indiach) i praktykując w ashramie medytacyjnym. Posiada uprawnienia państwowe oraz dyplomy wydane w Indiach. Prowadzi zajęcia dla osób na różnym poziomie zaawansowania. Pracuje w komisjach egzaminujących nauczycieli JOGI. Organizuje warsztaty w kraju i za granicą łącząc JOGĘ z różnymi ścieżkami rozwoju - praca z głosem, improwizacja taneczna, plastyka, kreatywne pisanie, świadomy oddech, bieganie naturalne etc. Zgłębia tajniki medycyny naturalnej, psychologii, różne formy rozwoju osobistego, arteterapii.. Regularnie bierze udział w warsztatach szkoleniowych w Polsce i za granicą. Więcej o mnie CZYTAJ TU jeśli chcesz ;)

Zapraszam do udziału w tym warsztacie, w miarę wolnych miejsc, także osoby towarzyszące, które nie będą brać udziału w zajęciach Jogi ale mogą korzystać z uroków Tatr, spacerować, wziąć udział w zajęciach Jogi Śmiechu, we współnych posiłkach etc.. Dla tych osób cena jest niższa o 300 pln- patrz cennik poniżej.

 

JOGA ŚMIECHU- Magda Kapela

 „Nie musimy być szczęśliwi by się śmiać, stajemy się szczęśliwi, gdy się śmiejemy”

dr Madan Kataria, lekarz kardiolog, twórca JOGI ŚMIECHU.

Czy wiesz, że możemy śmiać się niezależnie od nastroju? ; )) Takie możliwości otwiera JOGA ŚMIECHU, praktyka, która łączy oryginalne ćwiczenia wywołujące śmiech z ćwiczeniami oddechowymi jogi (pranajamą) i relaksacjami. Śmiejemy się w grupie, utrzymując kontakt wzrokowy i dziecięcą jakość zabawy, po kilku chwi-lach od wywołanego na życzenie śmiechu przechodzimy do naturalnego śmiechu. Jest udowodnione naukowo, że nasze ciało nie rozróżnia pomiędzy śmiechem "sztucznym", a samoistnym, w obu wypadkach dostaje dużą dawkę tlenu, energii i dobrego samopoczucia! JOGA ŚMIECHU została stworzona w Indiach w 1995 roku przez doktora medycyny Madana Katarię, który wraz z grupą 5 osób utworzył pierwszy klubu śmiechu w parku w Bombaju. Od tego czasu powstały tysiące klubów śmiechu w ponad 70 krajach. Joga śmiechu propagując śmiech jako rodzaj uniwersalnego języka chce przyczynić się do budowania światowego pokoju. Zajęcia są otwarte dla osób w każdym wieku- wystarczy brak przeciwskazań zdrowotnych, tak, jak do uprawiania np. aerobiku.

JOGA ŚMIECHU-zalety:

*dostarcza świeżej dawki endorfin i poprawia nastrój

*wzmacnia system immunologiczny i wspomaga samoleczenie się organizmu

*sprzyja lepszej wydajności i kreatywności 

*ułatwia kontakty społeczne- dzięki wewnętrznej pogodzie ducha, którą daje ta praktyka łatwiej przyciągnąć nowych znajomych i przyjaciół

*pozwala przejść ze śmiechem przez wyzwania, które nam stawia życie, daje więcej spokoju i dystansu, otwiera świadomość na nowe rozwiązania

*pomaga uwolnić chroniczne napięcia skumulowane w Ciele

  FOT. JOGA+ Joga śmiechu-- MAGDA KAPELA YOGA VI 2019' 

Zajęcia dla dzieci ;)  5-10 lat 

-zajęcia będą w dużej mierze oparte na pomysłach, potrzebach i możliwościach dzieci. Elementy JOGI, improwizacji, zajęcia plastyczne i kreatywno-ruchowe, praca z twórczą wyobraźnią..  czyli codziennie coś nowego, ciekawego, magicznego..- KATARZYNA MITSCHKE (2xdziennie podczas Jogi dla dorosłych)

Dzieci spędzą czas beztrosko i radośnie, w towarzystwie dorosłych, którzy z empatią i uważnością będą im towarzyszyć w codziennych przygodach, równocześnie wspierając w rozwijaniu samodzielności i odwagi.

5 zmysłów i my:  Podczas zajęć będziemy łączyć ruch, twórczość i edukację emocjonalną. Skorzystamy z otaczających nas okoliczności przyrody, uruchomimy nieskrępowaną wyobraźnię, a czasem też... pozwolimy, by to nuda podpowiedziała nam, co chcemy zrobić. Zapomnimy o telewizorach, telefonach i komputerach. Poczujemy ziemię pod bosymi stopami (jeśli pogoda na to pozwoli) i zaangażujemy ręce w tworzenie wyjątkowych dzieł sztuki. Zajęcia będą dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników i będą angażować wszystkie zmysły, co pomoże dotrzeć do najgłębszych pokładów kreatywności. 

UWAGA: Za zdrowie i bezpieczeństwo dzieci podczas całego pobytu na warsztacie odpowiadają rodzice. Możecie Państwo pozostawić dziecko, które skończyło 5 r.ż. na zajęciach z osobą prowadzącą ale na własną odpowiedzialność. 
Program zajęć dla dzieci będzie na bieżąco modyfikowany przez osoby prowadzące i dostosowywany do chęci grupy, poziomu energetycznego i warunków pogodowych. Zajęcia odbywać się będą w plenerze i na sali. Proszę o wyposażenie dzieci w odpowiednie do zabaw terenowych i plastycznych ubrania, mały plecaczek, niewielką butelkę z wodą do picia itp.

KATARZYNA MITSCHKE- pedagożka, polonistka, wolna dusza. Pasjonatka empatycznej komunikacji, przyrody i odkrywania. Współtwórczyni i mentorka krakowskiej Szkoły Demokratycznej.

Od wielu lat towarzyszy ludziom od lat 3 do 99 w poznawaniu siebie, odnajdowaniu porozumienia i odkrywaniu tego, co kochają. 

Więcej o Kasi możesz przeczytać TU: www.facebook.com/uwaznerodzicielstwo oraz www.szczerezloto.com 

 

 

orientacyjny PLAN DNIA:

7.30- 8.00 Praktyka własna

8.00- 10.00 JOGA I gr

10.00 herbata+ owoc

10.30- 12.00 JOGA II gr/ oraz osobne zajęcia dla dzieci ;)

12.00 obiad

 ---czas wolny---

16.15- 17.30 JOGA I gr

17.45- 19.00 JOGA II gr/ oraz osobne zajęcia dla dzieci ;) 

19.00 kolacja

 

20.30 wieczorna Joga śmiechu ;)

czas wolny, twórcze rozmowy itp.

 

FOT. JOGA+ Joga śmiechu-- MAGDA KAPELA YOGA VI 2018' 

MIEJSCE:

Hotel Górski na Kalatówkach położony jest na pieknej hali, w drodze na Giewont -teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, wyśmienite miejsce na spacery -tu krzyżuje sie wiele szlaków turystycznych W hotelu znajduje sie mała biblioteczka, gry dla dzieci, kawiarnia, sauna, gabinety masażu. Ogrzewanie centralne, ręczniki w pokojach. Hotel ma wlasne ujęcie wody źródlanej którą można pić wprost z kranu.

 FOT. JOGA+ Joga śmiechu-- MAGDA KAPELA YOGA VI 2018' 

WYŻYWIENIE:

Dwa razy dziennie ciepłe, urozmaicone, zbilansowane wegetariańskie posiłki oraz rozgrzewająca poranna herbata z miodem, imbirem, cytryną +owoc. Odmiana diety na bezmięsną jest bardzo polecana także osobom, które na co dzień nie są wegetarianami. To znakomita okazja do oczyszczenia organizmu z toksyn oraz zasilenia go świeżą porcją witamin i minerałów! – często także inspiracja do trwałych, prozdrowotnych i proekologicznych zmian w diecie i stylu życia ; ) Zapraszamy na krokiety z soczewicą, gołąbki, naleśniki ze szpinakiem - kuchnia sprawdzona wielokrotnie podczas naszych warsztatów.

(jeśli potrzebujesz opcji wegańskiej czy nisko-glutenową pszennego- zgłoś przy zapisie)

WAŻNE:

--Zajęcia przeznaczone są generalnie dla osób zdrowych- w razie wątpliwości, czy w Twoim przypadku nie występują przeciwwskazania do ćwiczeń,  skonsultuj się z lekarzem przed zapisaniem się na warsztat. Proszę o zgłaszanie przed zajęciami wszelkich objawów pogorszonego samopoczucia, menstruacji, kontuzji itp.

--Każdy uczestnik bierze udział w zajęciach na sali, w plenerze, i spacerach górskich na własną odpowiedzialność.

--Za bezpieczeństwo dzieci przez cały czas trwania warsztatu i zajęć odpowiadają rodzice.

--Na warsztacie obowiązuje wyżywienie wegetariańskie oraz zasada niepalenia papierosów, niespożywania napojów alkoholowych oraz niestosowania żadnych używek.

 FOT. JOGA+ Joga śmiechu-- MAGDA KAPELA YOGA VI 2018' 

CENNIK:

OSOBA DOROSŁA- cena obejmuje: zajęcia warsztatowe
+ wyżywienie+ noclegi+ transport bagażu z Zakopanego

(ceny dla dzieci- zobacz poniżej)

-----975 pln z noclegiem w pokoju 3 do 5-cio osobowym z umywalką
(łazienki i toalety w korytarzu- czyste, schludne)
(600 zadatek na konto+ 375 płatne na miejscu)
-- cena w tej opcji ze zniżką- 925 pln 


-----1020 pln z noclegiem w pokoju 2-osobowym z umywalką
(łazienki i toalety w korytarzu- czyste, schludne)
(600 zadatek na konto+ 420 płatne na miejscu)
-- cena w tej opcji ze zniżką- 970 pln 

---------

UWAGA ZNIŻKA: w powyższych opcjiach zakwaterowania dla studentów do 26 r.ż,

stałych uczestników (min. 3 moje warsztaty) oraz dla wszystkich,

którzy zapiszą się i wpłacą zadatek przed 20 lutego cena analogicznie 925 i 970

(odejmij 50 pln od zadatku)

WAŻNE ! aby skorzystać ze zniżki należy dodatkowo:
1. zapisać się na newsletter na www.YOGAmagdakapela.com
2. udostępnić publicznie jedno z wydarzeń na www.facebook.com/YOGA.magda.kapela
3. lajknąć stronę www.facebook.com/YOGA.magda.kapela
 ---------

-----1160 pln z noclegiem w pokoju 2 lub 3-osobowym z łazienką
(650 zadatek na konto+ 510 płatne na miejscu)

-----1135 pln z noclegiem w pokoju 1osobowym z umywalką (jest tylko 1 taki pokój)
(łazienki i toalety w korytarzu- czyste, schludne)
(700 zadatek na konto+ 435 płatne na miejscu)

-----1290 pln z noclegiem w pokoju 1osobowym z łazienką (jest tylko 1 taki pokój)
(750 zadatek na konto+ 540 płatne na miejscu)

 --------------------
- jest możliwość rozłożenia wpłaty zadatku na raty- pytaj mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- OSOBA TOWARZYSZĄCA (bez zajęć minus 300zł)
 --------------------
CENY dla DZIECI:
---dziecko do lat 3 bez świadczeń GRATIS
(na "wspólnym spaniu" z rodzicem, bez wyżywienia, bez zajęć)

---dziecko 4- 10 lat:
-Pokój 2-3 osobowy z łazienką
600 pln (na osobnym łóżku)
545 pln (na dostawce)
-Pokój 2-5 osobowy z umywalką
525 pln (na osobnym łóżku)
500 pln (na dostawce)
 
W naszym planie dnia zamiast śniadań jest herbata+owoc.
Mamy, za to, bardzo wczesny obiad o 12.00.
( w niedziele być może o 11.00)
Możesz dziecku zrobić kanapkę w pokoju lub dokupić 
dziecięcy zestaw śniadaniowy- cena 18 zł
- jest kilka opcji do wyboru z karty.
(śniadania wydawane są 7.30 do 10.00)

-o dokładną wycenę pobytu rodzinnego pytaj mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
-----------------------------
 
Zabierz ze sobą MATĘ i pasek do Jogi!
Jeśli nie masz własnej maty i paska daj znać przy zapisie (wypożyczę bezpłatnie) pozostały sprzęt będzie dowieziony na miejsce dla wszystkich. Zajęcia odbywać się będą w nowej sali lustrzanej, na tarasie lub w plenerze.
 
DOJAZD:
Dojazd komunikacją do Zakopanego jest dogodny ze wszystkich większych miast w Polsce.
Auto można zostawić np. na parkingu w okolicy skoczni- ul.B.Czecha.
Z Kuźnic można wyjść na Kalatówki spacerem ok.20 min, brukowaną drogą (bagaż wjeżdża samochodem należącym do hotelu).
Dojazd do Kuźnic z Zakopanego taxówką albo busem za 3 zł. Szczegóły podam w mailu organizacyjnym na kilka dni przed warsztatem.
 
JAK SIĘ ZAPISAĆ??
Niezbędne kroki:
1. rezerwacja wstępna miejsca-jak najszybciej
najlepiej mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub telefonicznie 604 997 202 (jeśli nie możesz się dodzwonić- napisz maila ze zgłoszeniem/ pytaniem- widocznie jestem w podróży.. od 15 II do ok 25 IV będę w Indiach- proszę o kontakt wyłącznie mailowy)
Zapytaj o dostepność miejsc-podaj preferowaną opcję zakwaterowania, ilość osób chętnych do udziału w zajęciach i ew. osób towarzyszących, kontaktowy nr telefonu, jeśli jedziesz z dziećmi, podaj ich wiek w latach. 
UWAGA! Jeśli potrzebujesz fakture za pobyt i/lub zajęcia Jogi to podaj także od razu NIP.
 
2.wpłata zadatku-jak najszybciej- jest potwierdzeniem rezerwacji
Numer konta, dokładną kwotę oraz tytuł wpłaty podam mailem przy zapisie.
 
 
 ---O rezerwacji miejsca decyduje kolejność wpłat---
 
W razie wątpliwości chętnie odpowiem na wszelkie pytania!
Serdecznie Zapraszam!
Magda Kapela
tel. 604 997 202 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Zapraszam także na wakacje z JOGĄ nad Bałtykiem- 4 turnusy- sierpień 2020'