INDIE XI/XII 2019’

WYPRAWA PO SŁOŃCE, RADOŚĆ i ŚWIĘTY SPOKÓJ !! ;) JOGA, oddech funkcjonalny, spotkania w kręgu, medytacja oraz JOGA śmiechu ;) na plażach Goa i Karnataki+ starożytne Hampi, Bombay, Old Goa, plantacja przypraw, wodospady, pola ryżowe, słodkie lenistwo.. czyli autentyczne Indie!
+ pyszna vege hindu kuchnia, masaże, ayurveda.. i inne rozkosze ;)

Dwa tygodnie egzotycznych, SŁONECZNYCH WAKACJI z Jogą.

Wyjeżdżamy w tropiki w ponure, listopadowe dni, wracamy do Polski ze Świętym Mikołajem naładowani Pozytywną Energią Słońca i Oceanu oraz witaminą D3  ;)
TERMIN: 22 listopada-- 6 grudnia 2019’  

Nie zwlekajcie z zapisem- lista szybko się zapełnia ;)

IDEA: Jedziemy do Indii, aby praktykować radosną JOGĘ na plaży, wypoczywać pod palmami, chwytać promienie SŁOŃCA, pływać w gorącym oceanie, wzmacniać się i rozwijać oraz poznawać, doświadczać..​ czyli UWAŻNIE SMAKOWAĆ ŻYCIE !!
Przypływ energii i chęci do życia GWARANTOWANY !! :))

CENA: przewiń info w dół ;)    

ZAPISY, pytania, informacje: napisz maila na magdakapela@gmail.com

zobacz FOTKI z naszej poprzedniej WYPRAWY z JOGĄ do Indii: kliknij TU ;)„Nie można zwiedzać tej osobliwej republiki w bezpiecznym kokonie, w autobusie turystycznym, jadącym od zabytku do zabytku, z oczami zamkniętymi na kraj i ludzi. Byłoby to zamierzenie niepojęte, niewykonalne. (...) Tyle ludów, tyle języków, zwyczajów, wierzeń, kolorów. Tyle przeszłości w takiej teraźniejszości. Można pomyśleć, że taki kraj w ogóle nie istnieje…” Jean-Claude Carriere – Alfabet Zakochanego w Indiach.

Cały nasz pobyt będzie Praktyką Doświadczania Siebie w kontekście spotkania z tym co nowe i nieznane. Będzie to Praktyka uważnego smakowania życia we wszystkich kolorach tęczy. Będziemy przyglądać się sobie, swoim odczuciom przez pryzmat naszej poszerzającej się Świadomości, czującego, gorącego Serca, spokojnej głowy, coraz bardziej elastycznego Umysłu i sprawnego, piękniejącego wewnętrznie i zewnętrznie Ciała. W tych sprzyjających warunkach odbędziemy przede wszystkim podróż do swojego Wnętrza, aby przyglądnąć się temu, co nas przyciąga, otwiera, inspiruje.. Tak, aby poprzez zakorzenienie, zatrzymanie zdobyć MOC i nakreślić kierunki ewentualnych zmian lub utwierdzić się w przekonaniu, że podążamy właściwą scieżką.

warsztat JOGI: Codzienną praktykę JOGI poprowadzę tak, abyśmy wszyscy mogli wynieść z niej jak najwięcej. Będziemy witać słońce podczas spaceru medytacyjnego z elementami ćwiczeń oddechowych, JOGI, medytacji w ruchu, improwizacji i Jogi śmiechu ; ) Będziemy także niemal codziennie praktykować JOGĘ metodą B.K.S. Iyengara około 1,5 -2 godziny. Wieczorem natomiast zasiądziemy do wspólnej medytacji celebrując spektakl zachodzącego Słońca. Nie zabraknie również czasu na wspólną naukę praktyki własnej, wykład o teorii i filozofii JOGI oraz na indywidualne konsultacje i wzbogacające rozmowy.


hatha JOGA intensywnie wzmacnia słabsze partie ciała i rozluźnia nadmiernie napięte budując równowagę w ciele prowadzącą bezpośrednio do równowagi systemu nerwowego i spokoju umysłu. Daje nam proste i skuteczne narzędzia do radzenia sobie ze stresami dnia codziennego. Poprawia ukrwienie organizmu stanowiąc niepowtarzalny, uzdrawiający masaż dla narządów wewnętrznych, reguluje gospodarkę hormonalną, odmładza i relaksuje. Pomaga oczyszczać ciało z toksyn, wzmacnia odporność psychofizyczną na wielu poziomach. Działa leczniczo na schorzenia kręgosłupa i układu ruchowego, uelastycznia stawy. Pogłębia samoświadomość i świadomość ciała dodając naszym ruchom zwinności i gracji. Wzmacnia zdolność uczenia się, zapamiętywania, koncentracji. Wzmacnia nasz element ziemi, kontakt ze światem zewnętrznym. Równocześnie uczy „stać mocna na nogach” i rozwija intuicje. Dodaje odwagi, pozytywnej energii, radosci i otwiera nas na szeroko pojęty rozwój.
Regularna Praktyka prowadzi do równowagi na wszystkich poziomach Ciała, Umysłu i Ducha.


zaprasza Magda Kapela certyfikowana nauczycielka Jogi V-tego stopnia

Zajęcia JOGI, oddech funkcjonalny, wykład teoria/filozofia JOGI, konsultacje oraz poranne spacery medytacyjne z elementami ćwiczeń oddechowych, JOGI, medytacji w ruchu, improwizacji i Jogi śmiechu ; ) poprowadzi MAGDA KAPELA- certyfikowana nauczycielka Jogi (obecnie przygotowuje się do obrony seniorskiego stopnia nauczycielskiego). Egzaminatorka nauczycieli Jogi z ramienia PSJI. Uczestniczka wielu szkoleń w zakresie Jogi terapeutycznej, pranayamy, medytacji i ayurvedy w kraju i za granicą, trenerka rozwoju osobistego, artystka, arteterapeutka.. Trenerka biegania naturalnego, twórczyni metody Prana- run dla zdrowia i młodości. Nauczycielka Oddechu met. Buteyko w trakcie procesu certyfikacji. Od wielu lat podróżuje po Indiach zgłębiając tajniki JOGI, medytacji i ayurvedy- m.in. dziesięciokrotny staż w Instytucie B.K.S. Iyengara w Punie w Indiach. Posiada uprawnienia państwowe oraz dyplomy uprawniające do nauczania Jogi, wydane w Indiach sygnowane podpisem B.K.S. Iyengara. Od ponad 20tu lat prowadzi zajęcia dla osób na różnym poziomie zaawansowania.
Organizuje warsztaty w kraju i za granicą łącząc JOGĘ z różnymi ścieżkami rozwoju- praca z głosem, improwizacja taneczna, plastyka, kreatywne pisanie. Joga śmiechu etc. Regularnie bierze udział w warsztatach szkoleniowych w Polsce i za granicą.
Moja pasja to dzielenie się radością, wiedzą i twórcza praca z ludźmi nad wspólnym, wielopłaszczyznowym rozwojem!!PROGRAM WARSZTATU- INDIE XI/XII 2019’
WYPRAWA PO SŁOŃCE, RADOŚĆ i ŚWIĘTY SPOKÓJ !! ;)
Indie...mityczna kraina różnorodności krajobrazów, kultur i religii... Pustynie, bajeczne rozlewiska rzek, żyzne pola ryżowe, wysokie góry i przyjazne, piaszczyste plaże. Kolebka ponad 12 religii w tym Hinduizmu i Buddyzmu, 23 języki i ponad 1000 dialektów, tradycja i nowoczesność, najbogatsi obok najbiedniejszych, muzyka klasyczna i bollywood, tłoczne bazary, miliony świątyń, obrzędów religijnych, zapach kadzideł, krowich odchodów, gotujących się przypraw i czaju, dżinsy, sari, turbany, święte krowy, riksze, limuzyny, półkilometrowe pociągi.. jak w mrowisku ;) Dynamicznie, Indie prą do przodu ale własnym, indyjskim tempem. Obok zaś wiekowe, pełne czaru świątynie zapraszające, aby zatrzymać się, usiąść i pogrążyć się w medytacji.. Piaszczyste plaże, chłodne palmowe gaje.. Knajpki tarasowe z widokiem na ocean w których sącząc świeży sok owocowy albo mango lassi odpływasz w głęboki relaks.

Jak żaden inny kraj Indie rzucają na odwiedzających czar, czasem wzbudzają sprzeczne uczucia ale jedno jest pewne- Indie zmienią Twój sposób postrzegania Świata.


Zapraszamy więc w magiczną podróż w celu poznania " prawdziwych" Indii. Podróż przygodową, z plecakiem, bez zbędnych wygód. Będziemy za to zasypiać w chatkach na plaży przy szumie fal i wśród pól ryżowych. Przemierzymy nasze trasy samolotem, klimatycznym, sypialnym autobusem, będą motoriksze, łodzie, skutery, jeepy i niezapomniane lokalne autobusy. Zapewniamy maksimum interakcji z kulturą i obyczajami. Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek ale także wielu chwil wytchnienia, słodkiego leniuchowania i smakowania rozkoszy życia ;)

Nasza wędrówka po Indiach rozpocznie się w Bombaju na wschodnim wybrzeżu- to będzie nasz pierwszy dzień w Indiach. Zobaczymy, w ramach wycieczki fakultatywnej, India Gate, zwiedzimy Kolabę, pospacerujemy po dawnych uliczkach brytyjskiego imperium w Indiach, popłyniemy na niewielki rejs na wyspę Elephantę aby cieszyć się morską bryzą i podziwiać starożytne świątynie. Będzie także czas, aby przywitać Indie celebrując posiłek w którejś z lokalnych restauracji oraz zrobić niewielkie zakupy ;)Wieczorem, lokalnymi liniami polecimy w kierunku plaż Goa. Zamieszkamy w komfortowych, bambusowych chatkach nad samym Oceanem. Spędzimy tu kilka dni. W planie wieczorna uczta powitalna z regionalnymi specjałami. Damy sobie duuużo luzu na Praktykę JOGI, aklimatyzację, wypoczynek, korzystanie z dobroci masaży i zabiegów ayurvedyjskich, kąpiele w Oceanie- temp wody 29c oraz celebrowanie przepysznych, vege dań hinduskiej Kuchni. Zabierzemy was do malowniczej osady na południu Goa gdzie egzotyczny klimat małej, hinduskiej wioski przeplata się ze swobodnym nastrojem wymarzonych wakacji w Tropikach. Możesz tu zanurzyć się w Ciszy i w Naturze medytując wieczorem na skałkach lub zajadać egzotyczne owoce i sącząc mango lassi kontemplować malowniczy zachód Słońca. Tutaj codziennie gra świetna muzyka, po uliczkach spacerują Święte Krówki, a miejscowi rybacy wypływają na codzienne połowy.

Odbędziemy całodzienną, grupową wyprawę autokarową do dżungli, wodospadów i na farmę przypraw, aby zobaczyć gdzie pieprz rośnie ;) przy okazji zobaczymy Old Goa, dawną stolicę kolonii portugalskiej w Indiach.


Następnie pojedziemy autobusem sleeperem w głąb egzotycznego lądu do miasta Hampi w Karnatace. To niezwykła kraina, niezmieniona od setek lat o niespotykanym uksztaltowaniu terenu. Ze względu na swą wyjątkowość została wpisana na światową listę zabytków Unesco. Tysiące świątyń, pałaców i innych pozostałości po jednym z najbogatszych miast Indii rozrzucone na przestrzeni 26 km pomiędzy polami ryzowymi i bananowymi, rzeką Tunghabadra i górami głazów - krajobraz nie z tej ziemi, który zwiedzimy m.in. na rowerach. Można będzie popłynąć rzeką, która opływa Święte Miasto tradycyjną, wyplataną łodzią. Być może będzie nam dane zobaczyć krokodyle i egzotyczne ptaki w ich naturalnym środowisku podczas spaceru po urokliwych, zielonych polach ryżowych. Po wieczornej wspinaczce do świątyni Hannumana, boga małp obejrzymy zachód Słońca, którego nie zapomnicie do końca życia! ;) Zatrzymamy się w części miasteczka, pełnej lokalnego charakteru i naturalnego piękna. 

Trzecim elementem naszej wyprawy jest Gokarna -Wracamy nad morze! ;) Gokarna (czyli sanskr. Krowie Ucho), będąca świętym hinduskim miasteczkiem została odkryta stosunkowo nie dawno przez turystów z zachodu- dzięki temu zachowała bardzo lokalny charakter. Jest to miejsce kultu boga Shivy, który, jak utrzymują Hindusi pojawił się na świecie właśnie tutaj, wprost z ucha świętej krowy. To malownicze miasteczko nad brzegiem siedmiokilometrowej plaży codziennie odwiedzają setki pielgrzymów z całych Indii. Będzie okazja przyjrzeć się rytuałom i obrzędom w autentycznym wydaniu. A tuż za klifem, gdzie nie dociera już zgiełk miasteczka rozpościera się 5 cudownych plaż i to właśnie tam będziemy podróżować wewnątrz siebie. Poranna JOGA, masaże, spotkania w kręgu, palmy, hamaki, delfiny, pchli targ o zachodzie słońca, ogniska na plaży, bębny, muzyka, uśmiechnięci ludzie, pyszne jedzenie.. O każdym zachodzie słońca na plażę przychodzą ludzie by medytować, ćwiczyć Jogę i tai chi, żeglować, grać na bębnach, gitarach , tańczyć. Wszystko jest żywe, kolorowe i prawdziwe. Będzie to czas całkowitego relaksu. Pięknie! ;)) Spędzimy tu kilka kolejnych pogodnych, beztroskich wakacyjnych dni.

 
Na koniec polecimy samolotem do Bombayu (Mumbai) i ruszymy w podróż powrotną do Polski.

Naszym przewodnikiem podczas całej wyprawy oprócz mnie, będzie podróżnik Rafał Kubik, szef warszawskiego biura podróży Zorientowani Travel Club który zajmie się organizacją techniczną całego przedsięwzięcia (umowy z uczestnikami, realizacja programu, bilety lotnicze, transport, pomoc w formalnościach wizowych, ubezpieczenie, noclegi etc). Rafał jest absolwentem geografii na Uniwersytecie Łódzkim i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, miłośnikiem Jogi i kultury Orientu. Jest także współautorem przewodnika po Indiach Północnych i Nepalu oraz albumu "Indie w poszukiwaniu sacrum"
Od czasów licealnych pochłonięty kulturą Wschodu, szczególnie zaś Indiami, którym poświęcił dwie prace magisterskie. Kraj ten, na różne sposoby, przemierzał wielokrotnie, oddając mu łącznie kilka lat swojego życia.
Tłumaczy na polski książki indyjskiego filozofa Jiddu Krishnamurti, jest twórcą strony poświęconej Azji południowej. Kocha włóczęgę po bezdrożach, a jednocześnie z umiłowaniem wydeptuje miejskie ścieżki. Od wielu lat praktykuje Jogę.
-------------------------------------------

PROMOCJA! 

ZNIŻKA 200zł na warsztat JOGI w Indiach przy wpłacie zadatku przed 20 maja 2019'

czyli przy wpłacie do 20 V pierwsza rata wynosi 2000 zł

UWAGA! aby skorzystać ze zniżki należy dodatkowo:
1. zapisać się na newsletter na www.YOGAmagdakapela.com
2. udostępnić publicznie jedno z wydarzeń na www.facebook.com/YOGA.magda.kapela

3. lajknąć stronę www.facebook.com/YOGA.magda.kapela

-------------------------------------------

 

-----------------JAK SIĘ ZAPISAĆ na WYPRAWĘ??------------------------------

KOSZTY:
---1 rata- zadatek

2200zł płatne przelewem przy zapisie (nr konta podam mailem przy zapisie)

(przy wpłacie zadatku przed 20 maja 19' pierwsza rata wynosi zniżkowo 2000- patrz tabelka powyżej)

 

---2 rata
4900 zł płatne przelewem do 15 października 19'
(nr konta podam mailem przy zapisie)

 

--dodatkowo

400 $ płatne na miejscu bezpośrednio pilotowi (na koszty programu)
 

CENA zawiera:

gwarancję SŁONECZNEJ pogody :)

-warsztaty JOGI, oddech, medytacja, Joga śmiechu, mindfulness, techniki PRANA-run..

--bilety lotnicze na trasie Warszawa – Bombaj – Warszawa
- przeloty wewnętrzne na trasie Bombaj – Goa – Bombaj

- zwiedzanie Bombaju oraz wycieczka na wyspę Elephanta z przewodnikiem
miejscowym, prywatną łodzią

- wycieczka krajoznawcza na Goa, m.in. Stare Goa, rajskie wodospady, dżungla, ogród przypraw
- zakwaterowanie w hotelu i komfortowych domkach turystycznych,

w pokojach 2 osobowych

(w domku: podwójne łóżko, ciepła woda, toaleta)
Jeśli chcesz mieć chatkę/pokój tylko dla siebie,

to dopłata do pokoju 1 os. – 350 $
(płatne na miejscu ale zgłoszenie PRZY ZAPISIE!!)

- powitalna kolacja na Goa z lokalnymi vege specjałami
- śniadania we wszystkich miejscach noclegowych

- transfer w dwie strony na lotnisko w Bombaju,
- przejazd klimatyzowanym autobusem sypialnym na trasie Goa – Hampi – Gokarna
- transfer autobusem z lotniska w Goa do Agondy oraz z Gokarny na lotnisko w
Goa,
- wycieczkę rowerową w Hampi,
- opiekę polskiego pilota,
- ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna,
- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Dodatkowo płatne:

--opłata wizowa

--wstępy do obiektów
-kieszonkowe na posiłki nie wymienione w programie ok 150 $

(we wszystkich miejscach noclegowych mamy śniadania)
--na ew zakupy, masaże- wg uznania ok 100 $
--wycieczki, nie wymienione w programie
(jeśli się na takie zdecydujemy)

-- ew. dopłata do pokoju 1 os. – 350 $dopłata do jedynki 1300zł

--dodatkowe ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych

--zwyczajowe napiwki

--400 $ płatne na miejscu bezpośrednio pilotowi, na koszty programu- uwzględnione w cenniku powyżej.

INFORMACJE I ZAPISY:
Magda Kapela
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 604 997 202

(UWAGA od 15tego lutego, przez 2 miesiące podróżuję, jak co rok, po Indiach. Wracam wprost na Jogiczną majówkę w Sopatowcu. Pod telefonem będę dostępna po 5 maja, wcześniej będę bywać w sieci- proszę o kontakt mailowy)
Numer konta do wpłaty, dodatkowe informacje, ramowy spis
ekwipunku, szczegółowe warunki uczestnictwa, umowa z biurem
etc. zostaną przesłane mailem.
-----------------------------------------------------------
Niezbędne kroki:
1....rezerwacja wstępna miejsca- jak najszybciej najlepiej mailem:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.604 997 202
2....wpłata w.w. rat w kolejnych terminach.
3....złożenie wniosków wizowych- termin zostanie podany mailem. UWAGA: paszport musi być ważny przynajmniej do lipca i posiadać pustą stronę.


Chętnie odpowiem na wszelkie pytania! Serdecznie Zapraszam do wspólnej praktyki i UWAŻNEGO SMAKOWANIA ŻYCIA

INDIE XI/XII 2019’
WYPRAWA PO SŁOŃCE, RADOŚĆ i ŚWIĘTY SPOKÓJ !! ;) JOGA, medytacja oraz JOGA śmiechu ;) na plażach Goa i Karnataki
+ starożytne Hampi, Bombay, Old Goa, plantacja przypraw, wodospady, pola ryżowe, słodkie lenistwo.. czyli autentyczne Indie!
+ pyszna vege hindu kuchnia, masaże, ayurveda.. i inne rozkosze ;) Dwa tygodnie egzotycznych, SŁONECZNYCH WAKACJI z jogą w środku zimy!!KONTAKT:
Magda Kapela
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.604 997 202

Serdecznie Zapraszam do wspólnej praktyki!
energia-rozwój-oczyszczanie-relaksacja

więcej zdjęć z naszych Podróży po Indiach? kliknij TU!

 

Inne terminy naszych warsztatów- JOGA i nie tylko: wiosna, lato, jesień, zima.. ;) kliknij TU!