INDIE  luty 2024’ VI-edycja

WYPRAWA PO SŁOŃCE, RADOŚĆ i ŚWIĘTY SPOKÓJ ;)

JOGA, oddech, poranne flow w Naturze, spotkania w Kręgu, medytacje oraz Joga śmiechu ;) pod palmami, na plażach Goa i Karnataki, na skalistym klifie i w ogrodach Hampi+ zwiedzanie starożytnego miasta 1000 świątyń, rzeczne rozlewiska, dżungla, kąpiel w dzikich wodospadach, pola ryżowe, ogrody przypraw... czyli autentyczne Indie!
+ pyszna vege hindu kuchnia, masaże, kąpiele w ciepłym Oceanie, masaże ayurvedyjskie.. i inne rozkosze ;)

Dwa tygodnie egzotycznych, SŁONECZNYCH WAKACJI z Jogą.

UWAGA! przy zapisie przed 15 XI zniżka 300zł!!

INDIE- Goa- Wyprawa po Święty Spokój- marzec 19' fot. Magda Kapela YOGA

Skracamy zimową szarówkę- wyjeżdżamy w tropiki podczas zimowych mrozów, wracamy z końcem lutego, wraz z pierwszymi podmuchami wiosny, naładowani Pozytywną Energią Słońca i Oceanu oraz witaminą D3  ;)


ZAPISY, pytania, informacje: napisz maila na magdakapela@gmail.com lub zadzwoń 604 997 202

TERMIN:  5- 20 lutego 2024’   Lista szybko się zapełnia ;) Przy zapisie TERAZ, przed 15 XI, oszczędzasz 300 zł na cenie Wyprawy oraz około 1000 zł na cenie przelotu.

IDEA: Jedziemy do Indii, aby praktykować radosną JOGĘ na plaży, wypoczywać pod palmami, chwytać promienie SŁOŃCA, pływać w gorącym oceanie, wzmacniać się i rozwijać oraz poznawać, doświadczać..​ czyli SMAKOWAĆ ŻYCIE !!
Przypływ energii i chęci do życia GWARANTOWANY !! :))

CENA: Wraz z przelotami, całościowo ok 11.000- szczegóły- przewiń info w dół ;)    

 

zobacz FOTKI archiwalne z naszej WYPRAWY z JOGĄ do Indii: kliknij TU ;)


INDIE- Kerala- Wyprawa po Święty Spokój- marzec 20' fot. Magda Kapela YOGA


„Nie można zwiedzać tej osobliwej republiki w bezpiecznym kokonie, w autobusie turystycznym, jadącym od zabytku do zabytku, z oczami zamkniętymi na kraj i ludzi. Byłoby to zamierzenie niepojęte, niewykonalne. (...) Tyle ludów, tyle języków, zwyczajów, wierzeń, kolorów. Tyle przeszłości w takiej teraźniejszości. Można pomyśleć, że taki kraj w ogóle nie istnieje…” Jean-Claude Carriere Alfabet Zakochanego w Indiach.

Cały nasz pobyt będzie Praktyką Doświadczania Siebie w kontekście spotkania z tym co nowe i nieznane. Będzie to Praktyka uważnego smakowania życia we wszystkich kolorach tęczy. Będziemy przyglądać się sobie, swoim odczuciom przez pryzmat naszej poszerzającej się Świadomości, czującego, gorącego Serca, spokojnej głowy, coraz bardziej elastycznego Umysłu i sprawnego, piękniejącego wewnętrznie i zewnętrznie Ciała. W tych sprzyjających warunkach odbędziemy przede wszystkim podróż do swojego Wnętrza, aby przyglądnąć się temu, co nas przyciąga, otwiera, inspiruje.. Tak, aby poprzez zakorzenienie, zatrzymanie zdobyć MOC i nakreślić kierunki ewentualnych zmian lub utwierdzić się w przekonaniu, że podążamy właściwą scieżką.

warsztat JOGI: Codzienną praktykę JOGI poprowadzę tak, abyśmy wszyscy mogli wynieść z niej jak najwięcej. Będziemy witać słońce podczas spaceru medytacyjnego z elementami ćwiczeń oddechowych, JOGI, medytacji w ruchu, improwizacji i Jogi śmiechu ; ) Będziemy także niemal codziennie praktykować JOGĘ metodą B.K.S. Iyengara około 1,5 -2 godziny. Wieczorem natomiast zasiądziemy do wspólnej medytacji celebrując spektakl zachodzącego Słońca, rozsmakujeMy się w praktyce Joga Nidra i łagodnej regeneracji. Nie zabraknie również czasu na wspólną naukę praktyki własnej, wykład o teorii i filozofii JOGI oraz na indywidualne konsultacje, Spotkania w Kręgach  i wzbogacające rozmowy.INDIE- Goa- YOGA Magda Kapela- kwiecień 2018' fot. Ksawery Kapela

Hatha JOGA intensywnie wzmacnia słabsze partie ciała i rozluźnia nadmiernie napięte budując równowagę w ciele prowadzącą bezpośrednio do równowagi systemu nerwowego i spokoju umysłu. Daje nam proste i skuteczne narzędzia do radzenia sobie ze stresami dnia codziennego. Poprawia ukrwienie organizmu stanowiąc niepowtarzalny, uzdrawiający masaż dla narządów wewnętrznych, reguluje gospodarkę hormonalną, odmładza i relaksuje. Pomaga oczyszczać ciało z toksyn, wzmacnia odporność psychofizyczną na wielu poziomach. Działa leczniczo na schorzenia kręgosłupa i układu ruchowego, uelastycznia stawy. Pogłębia samoświadomość i świadomość ciała dodając naszym ruchom zwinności i gracji. Wzmacnia zdolność uczenia się, zapamiętywania, koncentracji. Wzmacnia nasz element ziemi, kontakt ze światem zewnętrznym. Równocześnie uczy „stać mocna na nogach” i rozwija intuicje. Dodaje odwagi, pozytywnej energii, radosci i otwiera nas na szeroko pojęty rozwój.
Regularna Praktyka prowadzi do równowagi na wszystkich poziomach Ciała, Umysłu i Ducha.zaprasza Magda Kapela certyfikowana nauczycielka Jogi met. Iyengara III stopnia

Zajęcia JOGI, oddech funkcjonalny, wykład teoria/filozofia JOGI, konsultacje oraz poranne spacery medytacyjne z elementami ćwiczeń oddechowych, JOGI, medytacji w ruchu, improwizacji i Jogi śmiechu ; ) poprowadzi MAGDA KAPELA- certyfikowana nauczycielka Jogi- III stopień.

Jestem Egzaminatorką nauczycieli Jogi z ramienia PSJI, uczestniczką wielu szkoleń w zakresie Jogi terapeutycznej, Jogi neuronalnej, pranayamy, medytacji i ayurvedy w kraju i za granicą, trenerką rozwoju osobistego, artystką, arteterapeutką.. Trenerką biegania naturalnego, twórczyni metody Prana- run dla zdrowia i młodości ;) Nauczycielka Oddechu met. Buteyko (w trakcie procesu certyfikacji). Od wielu lat podróżuje po Indiach zgłębiając tajniki JOGI, medytacji i ayurvedy- m.in. dziesięciokrotny staż w Instytucie B.K.S. Iyengara w Punie w Indiach. Posiada uprawnienia państwowe oraz dyplomy uprawniające do nauczania Jogi, wydane w Indiach sygnowane podpisem B.K.S. Iyengara. Od ponad 25 lat prowadzi zajęcia dla osób na różnym poziomie zaawansowania.
Organizuje warsztaty w kraju i za granicą łącząc JOGĘ z różnymi ścieżkami rozwoju- praca z głosem, improwizacja taneczna, plastyka, kreatywne pisanie. Joga śmiechu etc. Regularnie bierze udział w warsztatach szkoleniowych w Polsce i za granicą. Specjalizuję się w Jodze terapeutycznej i Jodze neuronalnej.
Moja pasja to dzielenie się radością, wiedzą i twórcza praca z ludźmi nad wspólnym, wielopłaszczyznowym rozwojem!!


INDIE- Kerala- Wyprawa po Święty Spokój- marzec 20' fot. Magla YOGA

PROGRAM WARSZTATU- INDIE luty 2024'
WYPRAWA PO SŁOŃCE, RADOŚĆ i ŚWIĘTY SPOKÓJ !! ;)
Indie...mityczna kraina różnorodności krajobrazów, kultur i religii... Pustynie, bajeczne rozlewiska rzek, żyzne pola ryżowe, wysokie góry i przyjazne, piaszczyste plaże. Kolebka ponad 12 religii w tym Hinduizmu i Buddyzmu, 23 języki i ponad 1000 dialektów, tradycja i nowoczesność, najbogatsi obok najbiedniejszych, muzyka klasyczna i bollywood, tłoczne bazary, miliony świątyń, obrzędów religijnych, zapach kadzideł, krowich odchodów, gotujących się przypraw i czaju, dżinsy, sari, turbany, święte krowy, riksze, limuzyny, półkilometrowe pociągi.. jak w mrowisku ;) Dynamicznie, Indie prą do przodu ale własnym, indyjskim tempem. Obok zaś wiekowe, pełne czaru świątynie zapraszające, aby zatrzymać się, usiąść i pogrążyć się w medytacji.. Piaszczyste plaże, chłodne palmowe gaje.. Knajpki tarasowe z widokiem na ocean w których sącząc świeży sok owocowy albo mango lassi odpływasz w głęboki relaks.

Jak żaden inny kraj Indie rzucają na odwiedzających czar, czasem wzbudzają sprzeczne uczucia ale jedno jest pewne- Indie zmienią Twój sposób postrzegania Świata.


Zapraszamy więc w magiczną podróż w celu poznania " prawdziwych" Indii. Podróż przygodową, z plecakiem lub lekką walizką, w komforcie ale bez zbędnych wygód.. Będziemy zasypiać w chatkach na plaży przy szumie fal, wśród pól ryżowych czy odgłosów tętniącego życiem, podzwrotnikowej dżungli. Przemierzymy nasze trasy samolotem, klimatycznym, sypialnym autobusem, pociągiem.. będą motoriksze, łodzie, a być może, także skutery, jeepy i niezapomniane lokalne autobusy. Zapewniamy maksimum interakcji z kulturą i obyczajami. Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek ale także wielu chwil wytchnienia, słodkiego leniuchowania i smakowania rozkoszy życia ;)

DZIEŃ 1-2  Podróż i pierwsze chwile w Indiach.

Nasza wędrówka po Indiach rozpocznie się lądowaniem w Bombaju, na wschodnim wybrzeżu, którego świetlistą, nocną panoramę będziemy mogli podziwiać z okien samolotu. Następnie, lokalnymi liniami polecimy na południe Indii, w kierunku plaż zielonego, egzotycznego Goa.

 

DZIEŃ 3-7   Czas na głębszy relaks i regenerację. Zagłębiamy się w naturę, dotykamy dzikości.

Zamieszkamy w komfortowych, bambusowych chatkach nad samym Oceanem. Spędzimy tu kilka dni. W planie wieczorna uczta powitalna z regionalnymi specjałami.

Damy sobie duuużo luzu na Praktykę JOGI, aklimatyzację, wypoczynek, korzystanie z dobroci masaży i zabiegów ayurvedyjskich, kąpiele w Oceanie- temp wody 29c oraz celebrowanie przepysznych, vege dań hinduskiej Kuchni. Zabierzemy was do kameralnej, malowniczej osady na południu Goa gdzie egzotyczny klimat małej, hinduskiej wioski przeplata się ze swobodnym nastrojem wymarzonych wakacji w Tropikach. Możesz tu zanurzyć się w Ciszy i w Naturze medytując wieczorem na skałkach, zajadać egzotyczne owoce i sącząc mango lassi kontemplować malowniczy zachód Słońca. Tutaj codziennie gra świetna muzyka, po uliczkach spacerują Święte Krówki, a miejscowi rybacy wypływają na codzienne połowy.

Odbędziemy całodzienną, grupową wyprawę autokarową- zwiedzanie zabytków klimatycznego Old Goa, dawnej stolicy portugalskich kolonizatorów. W planie jest też fakultatywna wycieczka do dżungli, wodospadów i na farmę przypraw, aby zobaczyć gdzie pieprz rośnie ;) 

INDIE- Goa- Wyprawa po Święty Spokój- marzec 19' fot. Magda Kapela YOGA

 

DZIEŃ 8-9  Tajemnicze Hampi- miasto z Tysiąca i jednej nocy oraz góra Małpiego Króla.

Następnie pojedziemy pociągiem w głąb egzotycznego lądu do miasta Hampi w Karnatace. To niezwykła kraina, niezmieniona od setek lat o niespotykanym ukształtowaniu terenu. Ze względu na swą wyjątkowość została wpisana na światową listę zabytków Unesco. Tysiące świątyń, pałaców i innych pozostałości po jednym z najbogatszych miast Indii rozrzucone na przestrzeni 26 km pomiędzy polami ryzowymi i plantacjami bananów, rzeką Tunghabadra i górami głazów - krajobraz nie z tej ziemi, który zwiedzimy m.in. na rowerach z lokalnym przewodnikiem. Można będzie popłynąć rzeką, która opływa Święte Miasto tradycyjną, wyplataną łodzią. Być może będzie nam dane zobaczyć krokodyle i egzotyczne ptaki w ich naturalnym środowisku podczas spaceru po urokliwych, zielonych polach ryżowych. Po wieczornej wspinaczce do świątyni Hannumana, boga małp obejrzymy zachód Słońca, którego nie zapomnicie do końca życia! ;)  Oddamy się też medytacji i praktyce Joga Nidra na rozgrzanych skałkach z zapierającym dech widokiem na całą okolicę. Zatrzymamy się w części miasteczka, pełnej lokalnego charakteru i naturalnego piękna. 

 

DZIEŃ 10-13  Święte miasteczko Gokarna i powrót na rozkoszne, oceaniczne plaże.
Trzecim elementem naszej wyprawy jest Gokarna- Wracamy nad morze- tym razem jeszcze bardziej na południe Indii! ;) Gokarna (czyli sanskr. Krowie Ucho), będąca świętym hinduskim miasteczkiem została odkryta stosunkowo niedawno przez turystów z zachodu- dzięki temu zachowała bardzo lokalny charakter. Jest to miejsce kultu boga Shivy, który, jak utrzymują Hindusi pojawił się na świecie właśnie tutaj, wprost z ucha świętej krowy. To malownicze miasteczko nad brzegiem siedmiokilometrowej plaży codziennie odwiedzają setki pielgrzymów z całych Indii. Będzie okazja przyjrzeć się rytuałom i obrzędom w autentycznym wydaniu. A tuż za klifem, gdzie nie dociera już zgiełk miasteczka rozpościera się 5 cudownych plaż i to właśnie tam będziemy podróżować wewnątrz siebie. Poranna JOGA, masaże, spotkania w kręgu, palmy, hamaki, delfiny, pchli targ o zachodzie słońca, ogniska na plaży, bębny, muzyka, uśmiechnięci ludzie, pyszne jedzenie.. O każdym zachodzie słońca na plażę przychodzą ludzie by medytować, ćwiczyć Jogę i tai chi, żeglować, grać na bębnach, gitarach , tańczyć. Wszystko jest żywe, kolorowe i prawdziwe. Będzie to czas całkowitego relaksu. Pięknie! ;)) Spędzimy tu kilka kolejnych pogodnych, beztroskich wakacyjnych dni.

 

INDIE- Kerala- dżungla- Wyprawa po Święty Spokój- marzec 20' fot. Magda Kapela YOGA

DZIEŃ 14  BOMBAY- miasto kontrastów 
Nasza wędrówka po Indiach zakończy się w Bombaju- to będzie już ostatni dzień w Indiach.

Dzień pełen niespodzianek ;)  Zobaczymy India Gate, zwiedzimy Kolabę, pospacerujemy po dawnych uliczkach brytyjskiego imperium w Indiach, popłyniemy na niewielki rejs na wyspę Elephantę aby cieszyć się morską bryzą i podziwiać starożytne świątynie. 

Będzie także czas, aby pożegnać Indie celebrując ostatni posiłek w którejś z lokalnych restauracji oraz zrobić ostatnie zakupy. Wyprawę zakończymy wspólną, uroczystą kolacją- będzie czas na wymianę wrażeń i serdeczne pożegnania..

 

 

 

DZIEŃ 15 Czas Pożegnań i Powitań czyli podróż powrotna.

Na koniec przenocujemy w małym hoteliku w Bombayu i, następnego dnia, ruszymy w podróż powrotną do Polski..


Naszym przewodnikiem podczas całej wyprawy oprócz mnie, będzie podróżnik Rafał Kubik, szef warszawskiego biura podróży Zorientowani Travel Club który zajmie się organizacją techniczną całego przedsięwzięcia (umowy z uczestnikami, realizacja programu, bilety lotnicze, transport, pomoc w formalnościach wizowych, ubezpieczenie, noclegi etc). Rafał jest absolwentem geografii na Uniwersytecie Łódzkim i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, miłośnikiem Jogi i kultury Orientu. Jest także współautorem przewodnika po Indiach Północnych i Nepalu oraz albumu fotograficznego "Indie w poszukiwaniu sacrum"
Od czasów licealnych pochłonięty kulturą Wschodu, szczególnie zaś Indiami, którym poświęcił dwie prace magisterskie. Kraj ten, na różne sposoby, przemierzał wielokrotnie, oddając mu łącznie kilka lat swojego życia.
Tłumaczy na polski książki indyjskiego filozofa Jiddu Krishnamurti, jest twórcą strony poświęconej Azji południowej. Kocha włóczęgę po bezdrożach, a jednocześnie z umiłowaniem wydeptuje miejskie ścieżki. Od wielu lat praktykuje Jogę.
Zapraszam także na jesienny warsztat- JOGA w Tatrach  19-22 X oraz JOGA w Sopatowcu 1-5 XI- długi weekend --- szczegóły, fotki, ceny, program warsztatów..  kliknij TU ;)


-------------------------------------------

PROMOCJA! 

ZNIŻKA- minus 300 zł na warsztat JOGI przy zapisie na Wyprawę popartym pierwszą wpłatą przed 1 XI

UWAGA! aby skorzystać ze zniżki należy dodatkowo:
1. zapisać się na newslettera mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. udostępnić publicznie jedno z wydarzeń na www.facebook.com/YOGA.magda.kapela

3. lajknąć stronę www.facebook.com/YOGA.magda.kapela

-------------------------------------------

 

-----------------JAK SIĘ ZAPISAĆ na WYPRAWĘ??------------------------------

KOSZT całościowy, z przelotami to ok 11 000

KOSZTY:


---1 rata-

PROMO!! 3000 zł płatne przelewem przy zapisie przed 15 XI,

(po 15 XI płacisz 3300)

 

---2 rata
5950 zł zł płatne przelewem do 8 stycznia 2022

(nr konta podam mailem przy zapisie)

 

--dodatkowo

400 euro płatne na miejscu, w gotówce, bezpośrednio pilotowi (na koszty programu) 

 

CENA zawiera:

gwarancję SŁONECZNEJ pogody :)

 

 • warsztaty JOGI, oddech, medytacja, Joga śmiechu, mindfulness, techniki PRANA-run, poranne Flow z łagodnością, Joga nidra..
 • Przelot na trasie Polska – Indie – Polska;
 • Przeloty wewnętrzne na trasie Bombaj – Kochin – Bombaj;
 • Noclegi w pokojach 2 osobowych (13 nocy w hotelu/chatkach)
 • pyszne, lokalne, obfite śniadania podawane w formie bufetu
 • powitalna kolacja na Goa z lokalnymi vege specjałami 
 • wspólna kolacja pożegnalna w Bombaju
 • Transport prywatnym klimatyzowanym busem dla grupy
 • Zwiedzanie Old Goa z lokalnymi przewodnikami + wstępy do większości obiektów
 • Wizyta na plantacji  w ogrodzie przypraw i ziół ayurvedyjskich
 • opieka Polskiego Pilota
 • Ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna
 • Wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UWAGA! zakwaterowanie w hotelach, pokojach 2 osobowych (w domku: podwójne łóżko lub 2 pojedyncze, ciepła woda, toaleta)
Jeśli chcesz mieć chatkę/pokój tylko dla siebie- dopłata do pokoju 1 os. –  1600 pln 
(płatne na miejscu ale zgłoszenie PRZY ZAPISIE!!)

 

Dodatkowo płatne:

--opłata wizowa ok 25$

--opłaty za filmowanie I fotografowanie (rzadko spotykane),  zwyczajowe napiwki, praca ew. tragarzy, woda butelkowana itp.;

--kieszonkowe na posiłki nie wymienione w programie ok 150 euro 

(we wszystkich miejscach noclegowych mamy obfite, pyszne indyjskie śniadania podawane w formie bufetu)


--na ew zakupy, masaże- wg uznania ok 100 euro


--wycieczki i ew wstępy, nie wymienione w programie
(jeśli się na takie zdecydujemy)

-- ew. dopłata do pokoju 1 os. – 1600 pln

--dodatkowe ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych

--400 euro płatne na miejscu bezpośrednio pilotowi, na koszty programu- uwzględnione w cenniku powyżej.

INFORMACJE I ZAPISY:
Magda Kapela
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 604 997 202

Napisz do mnie PILNIE zgłoszenie mailem- wyślę formularz zapisu i dane do wpłaty kwoty na kupno biletu.


Numer konta do wpłaty, dodatkowe informacje, ramowy spis
ekwipunku, szczegółowe warunki uczestnictwa, umowa z biurem
etc. zostaną przesłane mailem osobom zainteresowanym udziałem w Wyprawie.
-----------------------------------------------------------
Niezbędne kroki:
1....rezerwacja wstępna miejsca- jak najszybciej najlepiej mailem:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.604 997 202
2....wpłata w.w. rat w kolejnych terminach.
3....złożenie wniosków wizowych- termin zostanie podany mailem. UWAGA: paszport musi być ważny przynajmniej do lipca i posiadać pustą stronę.


Chętnie odpowiem na wszelkie pytania! Serdecznie Zapraszam do wspólnej praktyki i UWAŻNEGO SMAKOWANIA ŻYCIA

INDIE marzec 2020’

WYPRAWA PO SŁOŃCE, RADOŚĆ i ŚWIĘTY SPOKÓJ ;)

JOGA, oddech funkcjonalny, spotkania w Kręgu, medytacja oraz Joga śmiechu ;) pod palmami, na plażach Kerali+ starożytny Maduraj, Port przeładunku przypraw Old Kochin, mini trekking w Parku Narodowym- rezerwat przyrody- Periyar, plantacje herbaty, pola ryżowe, pokaz tradycyjnego tańca Kathakali, słodkie lenistwo.. czyli autentyczne Indie! 
pyszna vege hindu kuchnia, masaże, ayurveda.. i inne rozkosze ;)

;) Dwa tygodnie egzotycznych, SŁONECZNYCH WAKACJI z Jogą w środku zimy!!KONTAKT:
Magda Kapela
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.604 997 202

Serdecznie Zapraszam do wspólnej praktyki!
energia-rozwój-oczyszczanie-relaksacja

więcej zdjęć z naszych Podróży po Indiach? kliknij TU!

 

Inne terminy naszych warsztatów- JOGA i nie tylko: wiosna, lato, jesień, zima.. ;) kliknij TU!