INDIE  marzec 2020’  IV-edycja

Tym razem jedziemy do zielonej KERALI- jest to, jak mówią mieszkańcy, "God's own country" czyli Kraina Boga.

WYPRAWA PO SŁOŃCE, RADOŚĆ i ŚWIĘTY SPOKÓJ ;)

JOGA, oddech funkcjonalny, spotkania w Kręgu, medytacja oraz Joga śmiechu ;) pod palmami, na plażach Kerali+ starożytny Maduraj, Port przeładunku przypraw Old Cochin, mini trekking w Parku Narodowym- rezerwat przyrody- Periyar, plantacje herbaty, pola ryżowe, pokaz tradycyjnego tańca Kathakali, słodkie lenistwo.. czyli autentyczne Indie!
+ pyszna vege hindu kuchnia, masaże, keralska ayurveda.. i inne rozkosze ;)

Dwa tygodnie egzotycznych, SŁONECZNYCH WAKACJI z Jogą.

Skracamy zimową szarówkę- wyjeżdżamy w tropiki u schyłku zimy, wracamy w drugiej połowie marca, wraz z pierwszymi podmuchami wiosny, naładowani Pozytywną Energią Słońca i Oceanu oraz witaminą D3  ;)
ZAPISY, pytania, informacje: napisz maila na magdakapela@gmail.com lub zadzwoń 604 997 202

TERMIN: 4- 18 marca 2020’   Lista szybko się zapełnia ;) zostały ostatnie 3-4 miejsca!!

IDEA: Jedziemy do Indii, aby praktykować radosną JOGĘ na plaży, wypoczywać pod palmami, chwytać promienie SŁOŃCA, pływać w gorącym oceanie, wzmacniać się i rozwijać oraz poznawać, doświadczać..​ czyli UWAŻNIE SMAKOWAĆ ŻYCIE !!
Przypływ energii i chęci do życia GWARANTOWANY !! :))

CENA: przewiń info w dół ;)    

zobacz FOTKI z naszej poprzedniej WYPRAWY z JOGĄ do Indii- kliknij TU ;)„Nie można zwiedzać tej osobliwej republiki w bezpiecznym kokonie, w autobusie turystycznym, jadącym od zabytku do zabytku, z oczami zamkniętymi na kraj i ludzi. Byłoby to zamierzenie niepojęte, niewykonalne. (...) Tyle ludów, tyle języków, zwyczajów, wierzeń, kolorów. Tyle przeszłości w takiej teraźniejszości. Można pomyśleć, że taki kraj w ogóle nie istnieje…” Jean-Claude Carriere – Alfabet Zakochanego w Indiach.

Cały nasz pobyt będzie Praktyką Doświadczania Siebie w kontekście spotkania z tym co nowe i nieznane. Będzie to Praktyka uważnego smakowania życia we wszystkich kolorach tęczy. Będziemy przyglądać się sobie, swoim odczuciom przez pryzmat naszej poszerzającej się Świadomości, czującego, gorącego Serca, spokojnej głowy, coraz bardziej elastycznego Umysłu i sprawnego, piękniejącego wewnętrznie i zewnętrznie Ciała. W tych sprzyjających warunkach odbędziemy przede wszystkim podróż do swojego Wnętrza, aby przyglądnąć się temu, co nas przyciąga, otwiera, inspiruje.. Tak, aby poprzez zakorzenienie, zatrzymanie zdobyć MOC i nakreślić kierunki ewentualnych zmian lub utwierdzić się w przekonaniu, że podążamy właściwą scieżką.

warsztat JOGI: Codzienną praktykę JOGI poprowadzę tak, abyśmy wszyscy mogli wynieść z niej jak najwięcej. Będziemy witać słońce podczas spaceru medytacyjnego z elementami ćwiczeń oddechowych, JOGI, medytacji w ruchu, improwizacji i Jogi śmiechu ; ) Będziemy także niemal codziennie praktykować JOGĘ metodą B.K.S. Iyengara około 1,5 -2 godziny. Wieczorem natomiast zasiądziemy do wspólnej medytacji celebrując spektakl zachodzącego Słońca. Nie zabraknie również czasu na wspólną naukę praktyki własnej, wykład o teorii i filozofii JOGI oraz na indywidualne konsultacje, Spotkania w Kręgach  i wzbogacające rozmowy.


Hatha JOGA intensywnie wzmacnia słabsze partie ciała i rozluźnia nadmiernie napięte budując równowagę w ciele prowadzącą bezpośrednio do równowagi systemu nerwowego i spokoju umysłu. Daje nam proste i skuteczne narzędzia do radzenia sobie ze stresami dnia codziennego. Poprawia ukrwienie organizmu stanowiąc niepowtarzalny, uzdrawiający masaż dla narządów wewnętrznych, reguluje gospodarkę hormonalną, odmładza i relaksuje. Pomaga oczyszczać ciało z toksyn, wzmacnia odporność psychofizyczną na wielu poziomach. Działa leczniczo na schorzenia kręgosłupa i układu ruchowego, uelastycznia stawy. Pogłębia samoświadomość i świadomość ciała dodając naszym ruchom zwinności i gracji. Wzmacnia zdolność uczenia się, zapamiętywania, koncentracji. Wzmacnia nasz element ziemi, kontakt ze światem zewnętrznym. Równocześnie uczy „stać mocna na nogach” i rozwija intuicje. Dodaje odwagi, pozytywnej energii, radosci i otwiera nas na szeroko pojęty rozwój.
Regularna Praktyka prowadzi do równowagi na wszystkich poziomach Ciała, Umysłu i Ducha.


zaprasza Magda Kapela certyfikowana nauczycielka Jogi V-tego stopnia

Zajęcia JOGI, oddech funkcjonalny, wykład teoria/filozofia JOGI, konsultacje oraz poranne spacery medytacyjne z elementami ćwiczeń oddechowych, JOGI, medytacji w ruchu, improwizacji i Jogi śmiechu ; ) poprowadzi MAGDA KAPELA- certyfikowana nauczycielka Jogi (obecnie przygotowuje się do obrony stopnia seniorskiego, pod okiem doświadczonej nauczycielki Rity Keller). Egzaminatorka nauczycieli Jogi z ramienia PSJI. Uczestniczka wielu szkoleń w zakresie Jogi terapeutycznej, pranayamy, medytacji i ayurvedy w kraju i za granicą, trenerka rozwoju osobistego, artystka, arteterapeutka.. Trenerka biegania naturalnego, twórczyni metody Prana- run dla zdrowia i młodości ;) Nauczycielka Oddechu met. Buteyko (w trakcie procesu certyfikacji). Od wielu lat podróżuje po Indiach zgłębiając tajniki JOGI, medytacji i ayurvedy- m.in. jedenastokrotny staż w Instytucie B.K.S. Iyengara w Punie w Indiach. Posiada uprawnienia państwowe oraz dyplomy uprawniające do nauczania Jogi, wydane w Indiach sygnowane podpisem B.K.S. Iyengara. Od ponad 20tu lat prowadzi zajęcia dla osób na różnym poziomie zaawansowania.
Organizuje warsztaty w kraju i za granicą łącząc JOGĘ z różnymi ścieżkami rozwoju- praca z głosem, improwizacja taneczna, plastyka, kreatywne pisanie. Joga śmiechu etc. Regularnie bierze udział w warsztatach szkoleniowych w Polsce i za granicą.
Moja pasja to dzielenie się radością, wiedzą i twórcza praca z ludźmi nad wspólnym, wielopłaszczyznowym rozwojem!!PROGRAM WARSZTATU- INDIE marzec 2020’
WYPRAWA PO SŁOŃCE, RADOŚĆ i ŚWIĘTY SPOKÓJ !! ;)
Indie...mityczna kraina różnorodności krajobrazów, kultur i religii... Pustynie, bajeczne rozlewiska rzek, żyzne pola ryżowe, wysokie góry i przyjazne, piaszczyste plaże. Kolebka ponad 12 religii w tym Hinduizmu i Buddyzmu, 23 języki i ponad 1000 dialektów, tradycja i nowoczesność, najbogatsi obok najbiedniejszych, muzyka klasyczna i bollywood, tłoczne bazary, miliony świątyń, obrzędów religijnych, zapach kadzideł, krowich odchodów, gotujących się przypraw i czaju, dżinsy, sari, turbany, święte krowy, riksze, limuzyny, półkilometrowe pociągi.. jak w mrowisku ;) Dynamicznie, Indie prą do przodu ale własnym, indyjskim tempem. Obok zaś wiekowe, pełne czaru świątynie zapraszające, aby zatrzymać się, usiąść i pogrążyć się w medytacji.. Piaszczyste plaże, chłodne palmowe gaje.. Knajpki tarasowe z widokiem na ocean w których sącząc świeży sok owocowy albo mango lassi odpływasz w głęboki relaks.

Jak żaden inny kraj Indie rzucają na odwiedzających czar, czasem wzbudzają sprzeczne uczucia ale jedno jest pewne- Indie zmienią Twój sposób postrzegania Świata.


Zapraszamy więc w magiczną podróż w celu poznania " prawdziwych" Indii. Podróż przygodową, z plecakiem lub lekką walizką, bez zbędnych wygód.. Będziemy za to zasypiać w chatkach na plaży przy szumie fal, wśród pól ryżowych czy odgłosów tętniącego życiem, podzwrotnikowej dżungli. Przemierzymy nasze trasy samolotem, klimatycznym, sypialnym pociągiem/autobusem, będą motoriksze, łodzie, a być może, także skutery, jeepy i niezapomniane lokalne autobusy. Zapewniamy maksimum interakcji z kulturą i obyczajami. Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek ale także wielu chwil wytchnienia, słodkiego leniuchowania i smakowania rozkoszy życia ;)

DZIEŃ 1/2 Nasza wędrówka po Indiach rozpocznie się lądowaniem w Bombaju, na wschodnim wybrzeżu, którego panoramę będziemy mogli podziwiać z okien samolotu. Następnie, lokalnymi liniami polecimy na samo południe Indii, w kierunku plaż Karnataki. DZIEŃ 2-5 CZAS na JOGĘ, oddech, wypoczynek..

Zamieszkamy w komfortowych, chatkach/pensjonacie nad samym Oceanem. Spędzimy tu kilka dni. W planie wieczorna uczta powitalna z regionalnymi specjałami. Damy sobie duuużo luzu na Praktykę JOGI, aklimatyzację, wypoczynek, korzystanie z dobroci pierwszych masaży i zabiegów ayurvedyjskich, kąpiele w Oceanie- temp wody 29c oraz celebrowanie przepysznych, vege dań hinduskiej Kuchni. Zabierzemy was do malowniczej osady keralskiej, gdzie egzotyczny klimat małej, hinduskiej wioski przeplata się ze swobodnym nastrojem wymarzonych wakacji w Tropikach. Możesz tu zanurzyć się w Ciszy i w Naturze medytując wieczorem na skałkach lub zajadać egzotyczne owoce i sącząc mango lassi kontemplować malowniczy zachód Słońca. Tutaj codziennie gra świetna muzyka, po uliczkach spacerują Święte Krówki, a miejscowi rybacy wypływają na codzienne połowy.
DZIEŃ 6-7 Poznajemy bliżej historię i kulturę Południowych Indii 

Wieczorem wyruszymy pociągiem/autobusem sleeperem w głąb egzotycznego lądu do miasta Maduraj w stanie Tamilnadu. Madurai jest jednym z największych miast Południa, będącym skarbnicą sztuki sakralnej i kultury tamilskiej. Słynie z imponującej świątyni Meenakshi, jednej z największych w Indiach. Kompleks świątyń w stylu drawidyjskim jest poświęcony Meenakshi – bogini o rybich oczach, małżonce Śiwy czczonego tu jako Sundareśwara – przystojny bóg. Znajdziemy tu także XVII-wieczny pałac Thirumalai Nayak (budynek w stylu indosaraceńskim z 1636 roku). Zatrzymamy się w części miasteczka, pełnej lokalnego charakteru ;) 

INDIE- Thekkady- Magda Kapela YOGA- luty 12' fot. Wojtek Kapela 

DZIEŃ 8-10 Zagłębiamy się w Naturę, dotykamy Dzikości ;)

Trzecim elementem naszej wyprawy jest Park Narodowy- Thekkady- Ghaty Zachodnie. Czeka nas przejazd z Maduraju do Thekkady w Ghatach Zachodnich i nocleg w urokliwym, górskim miasteczku otoczonym dżunglą. Thekkady słynie z plantacji herbat i przypraw, a jego ulice przesycone są aromatem kardamonu, wanilii i pieprzu. Tu także znajduje się jeden z największych w Indiach parków narodowych -  Rezerwat Periyar. Rozłożone w całej okazałości niekończące się łańcuchy wzgórz I plantacji są jednym z najpiękniejszych widoków w Indiach i dają możliwości długich wędrówek górskich. 

Spędzimy m.in. cały dzień w górach sycąc Serca pięknem Dzikiej Przyrody. W planie także rejs po jeziorze. Obserwacje dzikich słoni, małp i bawołów, spacer po egzotycznym lesie..

Znajdziemy oczywiście czas na zajęcia JOGI, Oddech i wypoczynek!! ;))

 

DZIEŃ 10- Herbaciane wzgórza, pokaz tańca klasycznego oraz tajemniczy Cochin- miasto z Tysiąca i jednej nocy..

Tego dnia zjeżdżamy z gór, z powrotem, w stronę morza. Po drodze odwiedzimy plantację herbaty.

W Cochin zwiedzanie historycznej części miasta oraz wieczorny pokaz tańca kathakali. Nocleg w Cherai nad morzem.

Cochin, to najbardziej kosmopolityczne miasto stanu Kerala, na przestrzeni stuleci wzbogacone wpływami holenderskimi, portugalskimi I brytyjskimi. Miasto położone jest częściowo na małych wysepkach. Jedna z nich - Fort Cochin słynie z m.in. Kościoła św. Franciszka – najstarszej budowla wzniesiona przez Portugalczyków na początku XVI wieku oraz sieci rybackich (zwanych chińskimi), którymi można sterować z lądu. Zobaczyć można także Miasteczko Żydowskie, gdzie znajduje się synagoga Paradresi; Pałac Holenderski i targ z przyprawami.Wieczorem będziemy świadkami niesamowitego pokazu tańca kathakali. Jest to tradycyjna forma tańca keralskiego, znanego z misternie przygotowanego makijażu, symboli i znaków, niezwykłych kostiumów.

Atmosfera nie do podrobienia! To dobre miejsce na zakup perfum, indyjskich jedwabi czy pamiątek ;)

 

 INDIE- Goa- Wyprawa po Święty Spokój- marzec 19' fot. Magda Kapela YOGA

DZIEŃ 11-14 Ośrodek ayurvedyjski- znowu więcej CZASU na JOGĘ, oddech, masaże, wypoczynek..

czyli ładujemy akumulatory przed powrotem do Domu ;)

Poranna JOGA i inne aktywności, zabiegi ayurvedyjskie, spotkania w kręgu, palmy, hamaki, delfiny, zachody słońca, muzyka, uśmiechnięci ludzie, pyszne jedzenie..Będzie to czas całkowitego relaksu. Pięknie! ;)) Spędzimy tu jeszcze kilka kolejnych pogodnych, beztroskich wakacyjnych dni.

 
DZIEŃ 14/15 Czas Pożegnań i Powitań czyli podróż powrotna.

Na koniec polecimy samolotem do Bombayu (Mumbai) i ruszymy w podróż powrotną do Polski..

Naszym PRZEWODNIKIEM podczas całej wyprawy oprócz mnie, będzie podróżnik Rafał Kubik, szef warszawskiego biura podróży Zorientowani Travel Club który zajmie się organizacją techniczną całego przedsięwzięcia (umowy z uczestnikami, realizacja programu, bilety lotnicze, transport, pomoc w formalnościach wizowych, ubezpieczenie, noclegi etc). Rafał jest absolwentem geografii na Uniwersytecie Łódzkim i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, miłośnikiem Jogi i kultury Orientu. Jest także współautorem przewodnika po Indiach Północnych i Nepalu oraz albumu "Indie w poszukiwaniu sacrum"
Od czasów licealnych pochłonięty kulturą Wschodu, szczególnie zaś Indiami, którym poświęcił dwie prace magisterskie. Kraj ten, na różne sposoby, przemierzał wielokrotnie, oddając mu łącznie kilka lat swojego życia.
Tłumaczy na polski książki indyjskiego filozofa Jiddu Krishnamurti, jest twórcą strony poświęconej Azji południowej. Kocha włóczęgę po bezdrożach, a jednocześnie z umiłowaniem wydeptuje miejskie ścieżki. Od wielu lat praktykuje Jogę ;)
-------------------------------------------

PROMOCJA! 

ZNIŻKA 200zł na warsztat JOGI w Indiach przy wpłacie zadatku przed 5 grudnia 20'

Czyli przy wpłacie do 5 XII pierwsza rata wynosi 2200 zł

UWAGA! aby skorzystać ze zniżki należy dodatkowo:
1. zapisać się na newsletter na www.YOGAmagdakapela.com
2. udostępnić publicznie jedno z wydarzeń na www.facebook.com/YOGA.magda.kapela

3. lajknąć stronę www.facebook.com/YOGA.magda.kapela

-------------------------------------------

 

-----------------JAK SIĘ ZAPISAĆ na WYPRAWĘ??------------------------------

KOSZTY:
---1 rata- zadatek

2400zł płatne przelewem przy zapisie (nr konta podam mailem przy zapisie)

(UWAGA! przy wpłacie zadatku przed 5 grudnia 2020' pierwsza rata wynosi zniżkowo 2200- patrz tabelka powyżej)

 

---2 rata
4900 zł płatne przelewem do 5 lutego 2020'
(nr konta podam mailem przy zapisie)

 

--dodatkowo

400 $ płatne na miejscu bezpośrednio pilotowi (na koszty programu)
 

CENA zawiera:

gwarancję SŁONECZNEJ pogody :)

 

 • warsztaty JOGI, oddech, medytacja, Joga śmiechu, mindfulness, techniki PRANA-run..Przelot na trasie Polska – Indie – Polska;
 • Przelot na trasie Polska – Indie – Polska;
 • Przeloty wewnętrzne na trasie Bombaj – Trivandrum, Koczin – Bombaj;
 • Noclegi w pokojach 2 osobowych (11 nocy w hotelu + 1 noc w pociągu);
 • śniadania we wszystkich miejscach noclegowych
 • powitalna kolacja w Kerali z lokalnymi vege specjałami 
 • Transport lokalny autokarami, busami, SUV-ami;
 • Nocny pociąg z Trivandrum do Maduraju;
 • Zwiedzanie Cochin i Maduraju z lokalnymi przewodnikami
 • Rejs łodzią na jeziorze Periyar;
 • Spacer z przewodnikiem po dżungli;
 • Wizyta na plantacji herbaty;
 • Pokaz Kalaripayattu w Periyar;
 • Pokaz tańca kathakali w Cochin;
 • opieka Polskiego Pilota
 • Ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna
 • Wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

UWAGA! zakwaterowanie w hotelach i komfortowych pensjonatach, domkach turystycznych, w pokojach 2 osobowych

(w domku: podwójne łóżko, ciepła woda, toaleta)
Jeśli chcesz mieć chatkę/pokój tylko dla siebie,

to dopłata do pokoju 1 os. –  1600 pln
(płatne na miejscu ale zgłoszenie PRZY ZAPISIE!!)

 

Dodatkowo płatne:

--opłata wizowa 25$

--wstępy do obiektów, opłat za filmowanie I fotografowanie, zwyczajowych napiwków, tragarzy, wody butelkowanej itp.;


-kieszonkowe na posiłki nie wymienione w programie ok 150 $

(we wszystkich miejscach noclegowych mamy śniadania)
--na ew zakupy, masaże- wg uznania ok 100 $
--wycieczki, nie wymienione w programie
(jeśli się na takie zdecydujemy)

-- ew. dopłata do pokoju 1 os. – 1600 pln

--dodatkowe ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych

--400 $ płatne na miejscu bezpośrednio pilotowi, na koszty programu- uwzględnione w cenniku powyżej.

INFORMACJE I ZAPISY:
Magda Kapela
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 604 997 202

(UWAGA od ok. 15 lutego będę w Indiach- proszę o kontakt wyłącznie mailowy)
Numer konta do wpłaty, dodatkowe informacje, ramowy spis
ekwipunku, szczegółowe warunki uczestnictwa, umowa z biurem
etc. zostaną przesłane mailem osobom zainteresowanym udziałem w Wyprawie.
-----------------------------------------------------------
Niezbędne kroki:
1....rezerwacja wstępna miejsca- jak najszybciej najlepiej mailem:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.604 997 202
2....wpłata w.w. rat w kolejnych terminach.
3....złożenie wniosków wizowych- termin zostanie podany mailem. UWAGA: paszport musi być ważny przynajmniej do lipca i posiadać pustą stronę.


Chętnie odpowiem na wszelkie pytania! Serdecznie Zapraszam do wspólnej praktyki i UWAŻNEGO SMAKOWANIA ŻYCIA

INDIE marzec 2020’

WYPRAWA PO SŁOŃCE, RADOŚĆ i ŚWIĘTY SPOKÓJ ;)

JOGA, oddech funkcjonalny, spotkania w Kręgu, medytacja oraz Joga śmiechu ;) pod palmami, na plażach Kerali+ starożytny Maduraj, Port przeładunku przypraw Old Kochin, mini trekking w Parku Narodowym- rezerwat przyrody- Periyar, plantacje herbaty, pola ryżowe, pokaz tradycyjnego tańca Kathakali, słodkie lenistwo.. czyli autentyczne Indie! 
pyszna vege hindu kuchnia, masaże, keralska ayurveda.. i inne rozkosze ;)

;) Dwa tygodnie egzotycznych, SŁONECZNYCH WAKACJI z Jogą w środku zimy!!KONTAKT:
Magda Kapela
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.604 997 202

Serdecznie Zapraszam do wspólnej praktyki!
energia-rozwój-oczyszczanie-relaksacja

więcej zdjęć z naszych Podróży po Indiach? kliknij TU!

 

Inne terminy naszych warsztatów- JOGA i nie tylko: wiosna, lato, jesień, zima.. ;) kliknij TU!